Dabar natjecanje 2018.

Dabar

Dragi učenici, naša škola ove godine sudjeluje u međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar (Bebras).

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje. Radi se o nizu izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Da je Dabar više od natjecanja, pokazao je i broj prijavljenih škola i zainteresiranih učenika 2017. godine. Sudjelovalo je čak 430 škola i 15247 sudionika, čime je Hrvatska postala jedna od najuspješnijih zemalja u prvoj godini natjecanja (uz SAD, Rusiju i Njemačku). Postignuti rezultati i povratne informacije sudionika natjecanja su i više nego zadovoljavajući.

Natjecanje će se održati od 12. do. 16. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

Organizira se u 5 kategorija:

1. MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,

2. MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,

3. KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,

4. MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda

5. GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole

Neovisno o kategoriji, učenici u 45 minuta rješavaju 15 zadataka.

Kao pomoć kod pripreme za natjecanje, pripremljen je probni kolegij PseudoDabar.

Dodatne informacije dostupne su na službenoj stranici natjecanja ili grupi Dabar na Facebook-u.

Prijaviti se možete do 31. listopada 2018. godine meni osobno ili e – poštom na antonija.burcul@skole.hr

Pozivam vas da se uključite u Dabar i pomaknete svoje granice u načinu rješavanja problema.

Antonija Burčul, prof.