Projekt Every last drop

Škola je dio Programa za cjeloživotno učenje u sklopu kojeg djeluje i  potprogram Comenius školska partnerstva.

Naša škola surađuje s partnerima iz Rumunjske, Slovačke, Njemačke, Portugala, Španjolske, Poljske, Litve i Turske  u multilateralnom projektu Every last drop (2013.-2015.) u čijem je središtu promišljanje o vodi kao temeljnom ljudskom pravu.

Uz rad na dogovorenim zadatcima, koji omogućuju unapređivanje vještina i znanja vezanih uz temu, projekt našim učenicima pruža i mogućnost timskog rada,  usavršavanja znanja engleskog jezika i društvenih vještina prilikom  susreta s kolegicama i kolegama iz drugih europskih škola, korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije te upoznavanja novih i drugačijih sredina.

Učenici i nastavnici su dosad posjetili školske partnere u Njemačkoj, Slovačkoj, Litvi i Turskoj.