Izlet u Radmanove mlinice

Objavljeno 28.5.2014 u 17:38
Ostalo

17. svibnja 2014. učenici 2.E, 3.B, 3.D i 3.E razreda u pratnji prof. Ante Škobalja uživali su na izletu u Radmanovim mlinicama.

Društvo se okupilo u 10 sati u Omišu i ukrcalo na tzv. lajbot. Vožnja brodom omogućila je posebno uživanje u prirodi, ali i promatranje zanimljivosti koje su učenici ranije teoretski svladavali kroz predmete Osnove ekologije i Tehnološke operacije. Guštali su promatrajući kako se kornjače sunčaju na proljetnom suncu i otkrivajući kako su ovladali znanjima iz viskoznosti i zakonom kontinuiteta (uočili su npr. kako voda najbrže teče po sredini riječnog korita, a vjetar najbrže struji između klisura).
U Radmanovim mlinicama na red su došli sendviči i umjerena šetnja riječnog obalom, nakon koje su se lajbotom vratili natrag u Omiš.