Međužupanijsko natjecanje u debati

I ove godine, naša škola je ponovo bila domaćin međužupanijskog natjecanja u debati koje je organizirano za učenike srednjih škola iz svih dalmatinskih županija. Pod vodstvom prof. Dijane Ledić Begonja, našu školu predstavljala su četiri tima učenika od 1. do 4. razreda: Masline (A.Duvnjak,B.Pavlinović,L.Vrcić), Termiti (M.Dukić,L.Matešan,P.Todorić), Bumbari (M.Kavra,M.Leu,D.LJilja) te Ljubičice (N.Doljanin,P.Čarija,N.Juras). Na natjecanju, timovi su debatirali (WS format) sa pripremeljenom tezom,”Ovaj dom smatra da bi neutralnost interneta trebala biti garantirana zakonom!”, te dvijema Ad hoc tezama: “Ovaj dom bi zabranio anonimno komentiranje i objavljivanje sadržaja na internetu” te “Ovaj dom smatra da je bolje biti siromašan i pošten nego bogat i nepošten”.

Aktivnim sudjelovanjem učenici su na najbolji način prezentirali našu školu i svoj tim, iskoristili govorničke vještine kroz argumente i kritičke stavove o navedenim društvenim problemima. Ekipno gledano, naši debatanti su postigli vrlo zapažene rezultate. Među 10 najboljih ekipa našao se i naš tim Masline (A.Duvnjak,B.Pavlinović i L.Vrcić) koji je osvojio je 8.mjesto.Od srca čestitamo svim debatantima!

Dijana Ledić Begonja, prof.