Sajam GAST 2018.

I ove godine smo spojili ugodno s korisnim…

U petak, 2.3.2018. učenici 2.c, 3.c i 4.c razreda Prirodoslovne tehničke škole, smjer prehrambeni tehničar, i njihove profesorice Sanja Brkić i Dragana Vručinić posjetili su u splitskoj Spaladium Areni 23. međunarodni sajam GAST, na kojem je sudjelovalo više od 700 izlagača iz Italije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Srbije, Austrije i Hrvatske.

GAST 2018. čine niz specijaliziranih sajmova:
23. sajam prehrane,
23. sajam hotelijerske i ugostiteljske opreme,
23.DIONIZIJANA- sajam pića,
13. FURNITURA- sajam namještaja,
13. sajam kave,
13. SATURN- sajam za turizam, te
3. Međunarodni sajam sladoleda u slastica.

Tijekom trajanja sajma svakodnevno su se održavale degustacije vina i jakih alkoholnih pića koja su prošla stručno ocjenjivanje, a upriličena su i predstavljanja autohtonih kuhinja, natjecanje barmena… Uz sve to, održavala se i humanitarna manifestacija „Poznati u kuhinji“.

Sajam GAST predstavlja jedinstvenu priliku za srednjoškolce, da se na jednom mjestu upoznaju s poduzetnicima, promidžbom, brandovima , kvalitetnim proizvodima i uređajima, a da se ujedno i dobro zabave i steknu motivaciju za daljnje obrazovanje.

Vidimo se i dogodine!