Sigurnost djece na internetu

Nove tehnologije nam nude pregršt raznovrsnih informacija unutar nekoliko sekundi, ali isto tako crpe vrijedne informacije od nas. Maloljetnici nerijetko zbog neznanja i neiskustva znaju javno otkriti privatne podatke vjerujući da su svi njihovi online prijatelji i pratitelji zaista onakvi kakvim se izdaju.
Kako bismo podigli svijest o sigurnosnim problemima na internetu izradili smo materijal za pano na temu Internet Manners and Safety. Svojim vršnjacima smo napisali par savjeta o sigurnosti na internetu ističući važnost poštivanja ostalih korisnika i našu dužnost da se suprostavimo cyber-nasilju i prijavimo ga. Nažalost, svakodnevno smo svjedoci da se vršnjačko nasilje preselilo na internet. Srećom, neke nam internetske stranice (kao www.csi.hrwww.sigurnostnainternetu.hr i druge slične njima) nude jasne informacije kako se zaštititi, prijaviti neprimjeren sadržaj ili anonimno zatražiti savjet. Uz suzdržavanje od objavljivanja i prosljeđivanja te bolju edukaciju možemo ovaj svijet, i onaj virtualni, učiniti ugodnijim za sve.
      Učenici 3.e i prof. Ivana Miletić