Upisi – prehrambeni tehničar

Program prehrambenog tehničara uključuje zajedničke i stručne sadržaje, a značajan dio u osposobljavanju za ovo zanimanje čine praktična nastava i stručna praksa.

Učenik se osposobljava za samostalnog tehničara u kontrolno-analitičkom laboratoriju i suradnika u razvojnim laboratorijima, voditelja i organizatora poslova primanja, rukovanja i skladištenja sirovine, ambalaže i gotovih proizvoda. Uz zaposlenje u industriji, prehrambeni tehničari mogu otvoriti i vlastiti obrt.

Program daje dobru podlogu za nastavak školovanja, posebno na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu, Agronomskom fakultetu, Poljoprivrednom faultetu i sl.

Nastavni predmeti koji se boduju pri upisu su:

Hrvatski jezik,prvi strani jezik,Matematika,Kemija,BiologijaiTehnička kultura.

upisnih mjesta

NASTAVNI PLAN PREHRAMBENI TEHNIČAR (za učenike upisane u prvi razred u školskoj godini 2018./2019. )

NASTAVNI PLAN PREHRAMBENI TEHNIČAR (za učenike upisane u prvi razred u školskoj godini 2017./2018. , 2016./2017. , 2015./2016. )

prehrambeniTehničarStariNastavniPlan